Darul bucuriei, parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești

12augustsocialsfvineri1

Sfântul Apostol Pavel consideră milostenia ca prima între virtuți. Acțiunea de milostenie trebuie să se reflecte și în inima celui ce o face, așa cum a fost și cu Sfântul Martin (soldat roman) care, văzând un sărac tremurând de frig, și-a rupt mantia militărească în două, dăruind o jumătate aceluia.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune filantropică la parohia Sfânta Vineri din protoieria Pitești, în care părintele slujitor Dinu Vasile Laurențiu a dăruit un laptop, iconițe și cărți de rugăciuni pentru o persoană cu venituri modeste.

 

...: Home Arhiepiscopul Calinic Darul bucuriei, parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești