Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014

Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului s-a desfășurat, astăzi, 26 septembrie 2014, faza finală a crosului pentru copii Campionii Bucuriei.

Competiția s-a organizat în municipiul Curtea de Argeș pe o distanță de 1,8 km, între Biserica Domnească și Catedrala Arhiepiscopală, participanții fiind încurajați în această competiție finală de mari campioni ai sportului românesc: Camelia Potec, Ionuț Iftimoaie și Mihai Leu.

Evenimentul sportiv desfășurat astăzi în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a fost organizat cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, prin implicarea directă a Părintelui Arhidiacon Consilier Caliopie Cristian Ichim, coordonator al proiectului general ,,Campionii Bucuriei”. De asemenea, în buna desfășurare a acestor activități sunt implicați părinții protoieriilor și preoții din fiecare parohie.

La start s-au adunat astăzi peste 70 copii din clasele V-VIII, aceștia fiind câștigătorii fazelor locale desfășurate în protoieriile Eparhiei în acest an.

Au fost de față reprezentanții instituțiilor administrative locale, consilieri eparhiali și protoiereii Eparhiei.

Festivitatea de premiere s-a organizat în fața Catedralei Arhiepiscopale, câștigătorii primind câte o cupă a Campionilor Bucuriei, dar și premii în bani și icoane cu cei patru sfinți ocrotitori ai Eparhiei Argeșului și Muscelului.

Câștigătorii Finalei Campionii Bucuriei 2014, sunt:

Fete, clasele V-VI:

I  - Jugănaru Denisa (Mioveni)

II - Vlăduță Emanuela (Mioveni)

III - Radu Nicoleta Valentina (Topoloveni)

Fete, clasele VII-VIII:

I - Drăgușin Andreea (Pitești)

II - Stancu Larisa (Pitești)

III - Grancea Elena (Costești)

Băieți, clasele V-VI:

I - Șerban Florentin (Mioveni)

II - Găvănescu Albert (Pitești)

III - State Cosmin Valentin (Curtea de Argeș)

Băieți, clasele VII-VIII:

I - Bratu Daniel (Costești)

II - Mihalache Cristian (Pitești)

III - Vîlcescu Cornel (Curtea de Argeș)

Felicitări tuturor Campionilor Bucuriei!

Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014 Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014
...: Home Campionii Bucuriei Campionii Bucuriei - SPORT Marea finală Campionii Bucuriei la cros - 2014