Crosul Campionii Bucuriei la Costești, mai 2015

4maicroscostesti21

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a organizat astăzi, 4 mai 2015, o nouă ediție a crosului sportiv Campionii Bucuriei. Competiția s-a desfășurat în orașul Costești și a reunit la start 141 de elevi din clasele V – VIII, care au alergat pe traseul: Strada Pieței – Catedrala Sfântul Ilie - Costești.

Câștigătorii acestei ediții, pe grupe de vârstă (clasele V-VI și VII-VIII), băieți / fete , sunt:

Locul I - Badea George Antonio, Burcea Daniel Ionuț / Voicu Andreea Loredana, Grancea Elena

Locul II - Sandu Alexandru Constantin, Pîrvu Andrei Vlăduț / Preda Denisa, Leana Emanuela

Locul III - Stanciu Ioan Radu, Voicu Ianis / Stancu Andreea, Ion Iuliana

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a oferit câștigătorilor medalii, diplome și premii în bani. De asemenea, fiecare participant a primit gratuit o iconiță și un tricou inscripționat cu sigla Eparhiei.

Evenimentul sportiv desfășurat astăzi în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a fost organizat cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, prin implicarea directă a Părintelui Arhidiacon Consilier Caliopie Cristian Ichim, coordonator al proiectului general ,,Campionii Bucuriei”. De asemenea, în buna desfășurare a acestor activități sunt implicați părinții protoierei și preoții din fiecare parohie.

Crosul sportiv Campionii Bucuriei va continua, următoarea etapă urmând a se organiza pe 12 mai 2015, în municipiul Pitești.

Finaliștii crosurilor Campionii Bucuriei din acest an, din fiecare protoierie, se vor întrece în competiția finală care se va organiza la Curtea de Argeș în data de 25 septembrie 2015.

4maicroscostesti21

4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21  4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21 4maicroscostesti21

...: Home Campionii Bucuriei Campionii Bucuriei - SPORT Crosul Campionii Bucuriei la Costești, mai 2015