CAMPIONII BUCURIEI CONTINUĂ!

ciclism20131

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului a organizat astăzi, începând cu orele 10.00, prima ediţie a concursului de ciclism ,,Campionii Bucuriei”. În competiţie s-au înscris 94 de persoane din municipiul Curtea de Argeş şi din comunele aflate pe Valea Râului Argeş, cu vârste între 20 şi 60 de ani.

Această competiţie sportivă s-a desfăşurat pe traseul: Mănăstirea Sf. Ioan Botezătorul-Corbeni -unde a fost dat startul, Corbeni - Albeşti - Cerbureni - Curtea de Argeş - Catedrala Arhiepiscopală-SOSIRE.

În organizarea acestui eveniment sportiv deosebit s-a implicat Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului care a obţnut toate aprobările necesare din partea instituţiilor abilitate.

Cu binecuvântarea Chiriarhului Eparhiei, Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, toate etapele acestei competiţii au fost supravegheate de părintele consilier arhidiacon Caliopie Cristian Ichim.

ciclism20132

Buna desfăşurare a evenimentului a fost asigurată de comisia de jurizare din care au făcut parte: Înaltpreasfinţitul Părinte Calinic, Arhiepiscopul Argeşului şi Muscelului, Marian Drăgulescu, multiplu campion mondial şi european la gimnastică şi Otilia Bădescu, multiplă campioană la tenis de masă.

Festivitatea de premiere a fost organizată pe paltoul din faţa Catedralei Arhiepiscopale, fiind de faţă cei 94 de concurenţi care au trecut linia de sosire, reprezentanţii administraţiei locale şi pelerinii veniţi să viziteze Catedrala Arhiepiscopală.

ciclism20133

Au fost oferite cinci premii substanţiale în bani şi materiale promoţionale care au scopul de a promova valorile istorice şi culturale ale municipiului Curtea de Argeş şi de a stimula concurenţii pentru viitoarele ediţii. Locul I fost obţinut de Culea Valentin Octavian din localitatea Albeşti de Argeş, locul II a revenit domnului Stelian Pungoci din Curtea de Argeş în vârstă de 57 de ani, iar locul III domnului Popa Marin din Curtea de Argeş în vârstă de 52 de ani.

Toţi concurenţi au primit din partea Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului câte un tricou gratuit.

ciclism20134 ciclism20135 ciclism20136 ciclism20137 ciclism20138 ciclism20139 ciclism201311 ciclism201312 ciclism201313 ciclism201314 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013 Prima ediţie a concursului de ciclism Campionii Bucuriei - Arges, iulie 2013