Concursul județean: Creștinismul văzut prin ochii tinerilor liceeni

9aprilieconcursclung5

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Teologic și Activități cu Tineretul, a desfășurat la Seminarul Teologic Ortodox Iustin Patriarhul din Câmpulung Muscel, concursul județean intitulat: Creștinismul văzut prin ochii tinerilor liceeni, la care au participat 9 școli din județul Argeș: Seminarul Teologic Ortodox Iustin Patriarhul – Câmpulung Muscel, Colegiul Național Pedagogic Carol I, Școala Gimnazială Nanu Muscel, Școala Gimnazială Theodor Amann – din Câmpulung Muscel, Școala Nr. 1 din Schitu Golești, Școala Gimnazială Stoienești, Școala Gimnazială nr. 1 Cetățeni, Seminarul Teologic Ortodox din Curtea de Argeș, Școala Gimnazială Livezeni.

La concursul organizat în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Argeș, elevii au prezentat fotografii cu tematică religioasă, dar și materiale video, documentate în perioada 20 decembrie 2014-8 aprilie 2015. Cele mai sugestive materiale, care au fost însoțite de titluri inedite au fost premiate.

Concursul a fost jurizat de către părintele profesor Ion Cojocaru, director al Seminarului Teologic Iustin Patriarhul, diacon profesor Ovidiu Constantin Dascălu ( Seminarul Teologic Iustin Patriarhul), profesor Manuela Idorași (Liceul Tehnologic Auto), profesor Lucian Mușetoiu (Școala Gimnazială Theodor Amann-Câmpulung), profesor Petruța Geantă (Școala Gimnazială nr. 1 Schitu Golești) și Liviu Cioacă (artist plastic și director al Casei de Cultură Tudor Muşatescu - Câmpulung).

9aprilieconcursclung5

9aprilieconcursclung5 9aprilieconcursclung5 9aprilieconcursclung5

...: Home Campionii Bucuriei Campionii Bucuriei - INVATAMANT Concursul județean: Creștinismul văzut prin ochii tinerilor liceeni