Lăsați copiii să vină la Mine – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

14maicatehezamavrodolu2

Cu arhiereasca binecuvântare și părinteasca purtare de grija a Înalpreasfintitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Învățământ, prin Biroul de Cateheza și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat prin preoții Dumitrescu Horia și Stănescu Paul Adrian de la parohia Mavrodolu din Pitești o activitate catehetică după săvârșirea Sfintei Liturghii, la aceasta au participat copiii prezenți alături de părinții lor la Biserica Sfântul Stelian Paflagonul.

A fost rostit un cuvânt de învățătură în care s-a subliniat importanța rugăciunilor rostite în familie, părinții fiind primele modele de urmat copiilor lor, într-o societate care de multe ori face dovada că nu mai are repere morale. Copiii la rândul lor au rostit rugăciuni, au cântat la strană în cadrul Sfintei Liturghii, la final primind daruri din partea parohiei.

14maicatehezamavrodolu2
...: Home Știri și evenimente Lăsați copiii să vină la Mine – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești