Bătrâneți liniștite și binecuvântate – parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II – Pitești

14maisocialpapucesti21

Mila lui Dumnezeu nu înjosește pe om, ci lărgește sufletul acestuia, încălzește inima sa și deschide mâinile sale pentru a deveni mâinile iubirii milostive a lui Hristos, Cel ce ajută pe oameni.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară proiecte filantropice, aducând bucurie și speranță în sufletele credincioșilor aflați în diferite încercări ale vieții.

Parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, prin părintele slujitor Doru Dumitrescu, a adus o mângâiere sufletească pentru o bătrână, cu pensie modestă, care a primit alimente pentru traiul zilnic.

...: Home Știri și evenimente Bătrâneți liniștite și binecuvântate – parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II – Pitești