Ziua Independenței României în comuna Rucăr

14maiziuaindependenteirucar4

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul - Biroul de catehizare și Sectorul Social Filantropic și de Misiune, a organizat o serie de activități în ziua de 9 mai, prilejuite de Ziua Independenței României, în colaborare cu Administrațiile Publice Locale și Unitățile de Învățământ din cuprinsul eparhiei.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, împreună cu dl. Dulamă Ionel, primarul localității Rucăr, dl. g-ral în rezervă Dumitrescu G., reprezentanți ai Consiliului Local Rucăr, elevi și profesori de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr, au marcat acest eveniment istoric, prin depunerea de coroane de flori la monumentele eroilor de pe raza localității Rucăr.

14maiziuaindependenteirucar4

14maiziuaindependenteirucar4 14maiziuaindependenteirucar4 

...: Home Știri și evenimente Ziua Independenței României în comuna Rucăr