Conferință preoțească în Protoieria Costești

11iunieconfcostesti5

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului se desfășoară în această perioadă conferințele pastoral-misionare - sesiunea de primăvară, având ca temă ,,2018 - Anul omagial al unității de credință și de neam”.

Sub președenția Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic a fost organizatăm astăzi a cincea conferință pastoral-misionară în protopopiatul Costești. Evenimentul a avut loc în Sala de conferințe a protopopiatului.

Fiecare preot prezent la acest eveniment a primit în dar din partea Ierarhului Argeșean o agendă pentru însemnările personale, fiind îndemnați să scrie jurnale cu activitățile zilnice desfășurate în parohie.

În perioada următoare se va organiza ultima conferință pastoral-misionară în protopopiatul Topoloveni..

11iunieconfcostesti5

11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5 11iunieconfcostesti5

...: Home Știri și evenimente Conferință preoțească în Protoieria Costești