Înțelesul duhovnicesc al postului – cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești

13iuniecatehezaglavacioc1

Precum educatia unui copil incepe inca din pantecele mamei lui, tot asa, trairea unei vieti curate se impune copilului inca din primele clipe de viata. Astfel, tot ce simte copilul, tot ce vede si aude, tot ce miroase si gusta, precum si tot locul in care ajunge, trebuie sa fie vrednice si cuviincioase, favorizand cresterea lui fireasca in dragoste de Dumnezeu si de aproapele.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a organizat o activitate catehetică în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a rostit un cuvânt catehetic despre post, elevilor de la școala din localitate.

...: Home Știri și evenimente Înțelesul duhovnicesc al postului – cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești