Alături de cei încercați, parohia Sf. Ap. Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

13iuniesocialpapucesti21

Expresie a iubirii de Dumnezeu și de semeni, milostenia creștină nu ne golește buzunarele, ci ne umple sufletele, căci faptele milei trupești și sufletești, pe lângă aceea că oferă ajutor celor în nevoie, ne este nouă de folos, pentru că milostenia șterge oceane de păcate.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, la îndemnul Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a desfășurat o acțiune socială în parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești, în care părintele slujitor Doru Dumitrescu, a dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

...: Home Știri și evenimente Alături de cei încercați, parohia Sf. Ap. Andrei – Papucești II, protoieria Pitești