Curs festiv la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte din Pitești

13iuniecursfestivfacultate2

În amfiteatrul „Iustin Patriarhul” de la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie şi Arte din Piteşti , cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, a avut loc Cursul festiv al studenţilor specializărilor Teologie Asistenţă Socială şi Artă Sacră, promoţia 2018.

Cursul festiv a fost deschis de cuvintele părinţilor profesori după care PC Pr. lect. univ. dr. Obrocea Dan ne-a împărtăşit un cuvânt de învăţătură, şi a transmis binecuvântarea arhierească a Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeşului şi Muscelului, urmat de cuvântul ţinut de reprezentanţii studenţilor.

 

13iuniecursfestivfacultate2

13iuniecursfestivfacultate2 13iuniecursfestivfacultate2

...: Home Știri și evenimente Curs festiv la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte din Pitești