Slujbă de pomenire a victimelor incendiului în biserica parohiei Ștefănești

3noiembrieslujbavictimestefanesti3

La îndemnul și cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, preoții din cercul pastoral nr. 1 al Protoieriei Topoloveni, au oficiat o slujbă de pomenire pentru victimele incendiului de la clubul Colectiv din București și au înălțat rugăciuni de însănătoșire pentru cei care sunt în suferință pe paturile de spital.

Preoții de la parohiile: Golești, Târgul Dealului, Ștefănești, Izvorani, Florica, Goleasca, Zăvoi Sfântul Calinic, Lescioarele, Valea Mare, Enculești au ținut și un moment de reculegere după care părintele Spirescu Ioan a citit un referat despre viața și activitatea Sfântului Ioan Gură de Aur.

3noiembrieslujbavictimestefanesti3

3noiembrieslujbavictimestefanesti3

...: Home Știri și evenimente Slujbă de pomenire a victimelor incendiului în biserica parohiei Ștefănești