Masa bucuriei și a comuniunii, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

16februariesocialmaracineni11

Milostenia definește facerea de bine izvorâtă din faptele milei creștine, ca expresie a dragostei, evlaviei și compasiunii pentru aproapele noastru aflat în nevoie. Aceasta este un răspuns la mila și milostivirea lui Dumnezeu față de om, devenind o adevărată datorie pentru cei care formează Biserica lui Hristos.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în sprijinul unei familii fără posibilități materiale, care a primit alimente, oferite de preoții slujitori Polovel Marius și Arsene Gheorghiță de la parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni.

...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei și a comuniunii, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni