O rază de speranță, parohia Boteni, protoieria Câmpulung Muscel

16februariesocialboteni1

Milostenia este dragostea făptuitoare și pusă în lucrare și, prin urmare, nu poate fi limitată doar la anumite manifestări unilaterale. Una dintre caracteristicile dragostei, așa cum o descrie Apostolul Pavel, este aceea că ”nu le caută pe ale sale.”

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială în care părintele slujitor Ianculescu Nicolae Dănuț de la parohia Boteni, protoieria Câmpulung Muscel, a oferit daruri pentru o fetiță care provine dintr-o familie cu posibilități reduse.

...: Home Știri și evenimente O rază de speranță, parohia Boteni, protoieria Câmpulung Muscel