Cercetarea aproapelui, parohia RUCĂRUL DE JOS , Protopopiatul Câmpulung Muscel

17februariesocialrucrjos2

Cei milostivi se fac asemenea lui Dumnezeu, pe cât este cu putință, căci mai ales aceasta ne face să fim oameni, pentru că frumusețea milostenie reprezintă îndatorirea de a da ceva din ceea ce avem.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, a dăruit materiale de construcție pentru o familie greu încercată de urmările unui incendiu.

17februariesocialrucrjos2
...: Home Știri și evenimente Cercetarea aproapelui, parohia RUCĂRUL DE JOS , Protopopiatul Câmpulung Muscel