AJUTOR LA DOMICILIU în parohia GLAVACIOC, Protopopiatul Costești

17februariesocialglavacioc1

Milostenia este mai înaltă decât lucrurile omeneşti, este veşnică şi netrecătoare, trăsătură pe care nu o are niciunul dintre lucrurile lumeşti. Pentru că, dacă pomeneşti de frumuseţe, aceasta se veştejeşte prin boală şi se pierde împreună cu bătrâneţea. Dacă aminteşti de stăpânire, şi aceasta de multe ori se schimbă, însă frumusețea milosteniei rămâne peste veacuri.

La îndemnul Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se desfășoară permanent acțiuni sociale și pastorale, prin care sunt ajutați cei nevoiași, fiind vizitați și cei aflați în suferință.

Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a vizitat o familie cu venituri mici și le-a oferit alimente și îmbrăcăminte pentru traiul zilnic.

...: Home Știri și evenimente AJUTOR LA DOMICILIU în parohia GLAVACIOC, Protopopiatul Costești