Darul binecuvântat al sănătății, parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești

17februariesocialsfvineri1

Să nu uităm că milostenia trupească și cea sufletească sunt mijloace de dobândire a Duhului Sfânt. Faptele noastre bune au valoare veșnică numai atunci când sunt făcute în numele lui Iisus Hristos. Pentru că dacă nu dăm din dragoste de Dumnezeu, milostenia rămâne doar o faptă bună, care moare odată cu săvârșirea actului. Bucuria de a dărui și de a ajuta pe cel sărac este semn că milostenia se face din dragoste de Dumnezeu.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială în care părintele slujitor Dinu Vasile Laurențiu de la parohia Sfânta Vineri din municipiul Pitești, a oferit îmbrăcăminte, cărți de rugăciune și iconițe, precum și un ajutor financiar necesar procurării de medicamente pentru o persoană în suferință.

...: Home Știri și evenimente Darul binecuvântat al sănătății, parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești