Pelerinaj social a tinerilor Așezământului Sfinții Împărați din Pitești

20martiepelerinajsfimp4

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat un ,,Pelerinaj social” pentru tinerii din Centrul Social de Zi - Sfinții Împărați Constantin si Elena din Pitești.

Tinerii, cu rezultate foarte bune la învățătură si cu o purtare cuviincioasa in societate, au vizitat frumoasa Mănăstire Curtea de Argeș, simbolul ortodoxiei argesene, bucurandu-se de o primire calda.

S-au inchinat la moastele Sfintei Mucenite Filoteia, rugandu-se pentru sanatate, spor la invatatura si ajutor in viata si au primit mai multe invataturi si informatii cu privire la asezarea monahala si viata Mucenitei prunca.

La final au servit masa, pusă la dispoziție din darul Înaltpreasfințitului Părinte Calinic.

Foarte încântați de pelerinajul oferit de Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, copiii au mulțumit Bunului Dumnezeu pentru ziua dăruită și Ierarhului nostru pentru bucuria adusă în inimi și pe chipuri nevinovate.

20martiepelerinajsfimp4

20martiepelerinajsfimp4 20martiepelerinajsfimp4

...: Home Știri și evenimente Pelerinaj social a tinerilor Așezământului Sfinții Împărați din Pitești