Bucurii în suflet de copil, parohia Sfântul Vasile cel Mare, protoieria Curtea de Argeș

20martiesocialivancea11

Așa cum este hrana necesară trupului, aşa este rugăciunea necesară sufletului. Rugăciunea are două aripi: iertarea şi mila, să ierţi celui ce ţi-a greşit şi să dai celui ce-ţi cere. Aceasta presupune nerăutate, pocăinţă adevărată şi ţinerea poruncilor.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, părintele slujitor Sandu Constantin de la parohia Sfântul Vasile cel Mare din municipiul Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unei familii cu mulți copii, cărora le-a oferit alimente și dulciuri.

...: Home Știri și evenimente Bucurii în suflet de copil, parohia Sfântul Vasile cel Mare, protoieria Curtea de Argeș