Milostenia, hrană pentru suflet, parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel

20martiesocialgodeni1

Iubirea omului față de Dumnezeu se completează cu iubirea omului față de aproapele, manifestată prin milostenie, ca răspuns la darurile pe care omul le primește de la Dumnezeu, începând cu însuși darul vieții.

Părintele slujitor Iosif Viorel de la parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel, a adus o rază de speranță pentru copiii unei familii cu posibilități modeste, cărora le-a dăruit alimente și dulciuri.

Activitatea, desfășurată cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, de Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se înscrie în proiectul filantropic Milostenia, hrană pentru suflet.

...: Home Știri și evenimente Milostenia, hrană pentru suflet, parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel