Milostenia, poarta Cerului – parohia Glavacioc, Protoieria Costești

18apriliesocialglavacioc1

Milostenia desăvârșită este aceea pe care ne-a arătat-o Hristos, care a răbdat moartea pentru noi, punându-ne tuturor o pildă și un chip ca și noi să murim pentru alții, nu numai pentru prieteni ci și pentru dușmani când vremea o cere. De la frica de Dumnezeu trece omul la bună cinstire și milostenie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate socială în parohia Glavacioc, protoieria Costești, în care părintele Stancu Dan a oferit alimente și îmbrăcăminte pentru cei nevoiași.

...: Home Știri și evenimente Milostenia, poarta Cerului – parohia Glavacioc, Protoieria Costești