Daruri și binecuvântare, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

18apriliesocialmaracineni11

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic al Argesului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, preoții slujitori, Polovel Marius și Arsene Gheorghiță, de la parohia Mărăcineni I, au participat la Proiectul ,,Mâini dibace” , organizat de Liceul Tehnologic nr.1 Mărăcineni, unde elevii au realizat lucrări specifice sărbatorii Învierii Mântuitorului Hristos în vederea atragerii de fonduri pentru ajutorarea copiilor ,care provin din familii defavorizate.

În cadrul acestui proiect au fost oferite daruri constând în dulciuri și alimente pentru beneficiari.

18apriliesocialmaracineni11
...: Home Știri și evenimente Daruri și binecuvântare, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni