Masa bucuriei de Sfintele Paști la Centrul Medico Social de la Dedulești

18apriliemasapastiazildedulesti2

La îndemnul și cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, are în grijă proiectul social Masa bucuriei pascale.

Începând cu anul 2010, în mod neîntrerupt, parohiile Dedulești, Vărzaru și Morărești din Protoieria Pitești, reprezentate de preoții: Băluță Nicolae Mădălin, Tache Cosmin și Vladu Popa Victor, dăruiesc alimentele pentru această perioadă sfântă, celor 27 de persoane care se află în Centrul Medico Social Dedulești, gospodărit de domnul director Panțeru Dragoș.

Această acțiune a început la inițiativa preotului paroh Băluță Nicolae Mădălin de la Parohia Dedulești, care asigură și asistența religioasă.

18apriliemasapastiazildedulesti2

18apriliemasapastiazildedulesti2 18apriliemasapastiazildedulesti2 18apriliemasapastiazildedulesti2

...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei de Sfintele Paști la Centrul Medico Social de la Dedulești