Bucuria Învierii Domnului – serbare pascală în parohia Căteasca, protoieria Topoloveni

18aprilieserbarecateasca12

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, în baza protocolului Biserică-Școală, a organizat în parohia Popești Căteasca din protoieria Topoloveni, o serbare de Sfintele Paști.

Copiii parohiei însoțiți de cadrele didactice au preamărit Învierea Domnului, prin versurile poeților noștri și prin cântări pascale, după care părintele slujitor Sîrbu Ion Cornel le-a împărțit ouă roșii și pască.

18aprilieserbarecateasca12

18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12 18aprilieserbarecateasca12

...: Home Știri și evenimente Bucuria Învierii Domnului – serbare pascală în parohia Căteasca, protoieria Topoloveni