Bătrâneți liniștite, parohia Prundu II, Protoieria Pitești

19apriliesocialprundu21

Fiind făcut după chipul lui Dumnezeu, omul este dator să sădească în inimă sămânța milei creștine. Din acest punct de vedere, mila nu este numai o însușire dumnezeiască, ci și una dintre virtuțile cu care se încununează adevărații creștini, podoabă neprețuită și fântână nesecată a veșnicelor bunătăți.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, derulează proiecte sociale prin care se aduce mângâiere și bucurie creștinilor care se află în dificultate. În parohia Prundu II, protoieria Pitești, părintele slujitor Oprea Cristian a oferit alimente pentru o persoană cu o pensie modestă.

...: Home Știri și evenimente Bătrâneți liniștite, parohia Prundu II, Protoieria Pitești