De la suflet pentru suflet – PAROHIA SF. VINERI, mun. Pitești

19apriliesocialsfvineri1

Permanent, în minte și în suflet, trebuie să aveam această datorie sfântă: milostenia. Fiecare creștin este dator să fie darnic, asemenea pământului care întoarce semințele primit însutit și înmiit, să fie milostiv și iertător, pentru că Dumnezeu este milostiv și îndelung iertător cu noi toți.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a inițiat o serie de proiecte sociale pentru credincioșii care întâmpină diferite probleme în viața de zi cu zi. Părintele slujitor Dinu Laurențiu Vasile de la parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești, a venit în sprijinul unei persoane cu venituri modeste și i-a oferit un ajutor financiar pentru achiziționarea de medicamente, alimente, cărți de rugăciune și iconițe.

...: Home Știri și evenimente De la suflet pentru suflet – PAROHIA SF. VINERI, mun. Pitești