Masa bucuriei de Sfintele Paști la Centrul pentru Copii cu dizabilități din Costești

19apriliesocialcostesti2

Virtutea milosteniei se arată în faptele iubirii creștine, în faptele îndurării trupești și mai ales în faptele îndurării sufletești, numite astlfel întrucât prin ele se aduce mângâiere trupului și sufletului, deopotrivă.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a desfășurat o activitate filantropică în care preoții slujitori Alexandru Ionel și Coman Flavius au mers în mijlocul copiilor de la Complexul de Servicii pentru Copiii cu Dizabilități din Costești, cărora le-au dăruit alimente, dulciuri și îmbrăcăminte.

19apriliesocialcostesti2
...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei de Sfintele Paști la Centrul pentru Copii cu dizabilități din Costești