Ajutor la domiciliu, parohia Intrarea Bradului, Protopopiatul Pitești

19apriliesocialintrareabradului3

Averile nu se pierd când din ele se face milostenie săracilor, ci se transferă de pe pământ la cer, în înţelesul că milostenia sinceră şi smerită transformă averile materiale în lumina neapusă a faptelor bune, singura pe care omul o ia cu el în suflet când se mută la cer, după moarte, adică după despărţirea lui de lumea materială. 

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune la parohia Intrarea Bradului din Protoieria Pitești, în care părintele slujitor Ionescu Iunonis a dăruit alimente și dulciuri pentru familii cu o situație materială precară.

19apriliesocialintrareabradului3

19apriliesocialintrareabradului3

...: Home Știri și evenimente Ajutor la domiciliu, parohia Intrarea Bradului, Protopopiatul Pitești