Cateheză la hramul Parohiei Izvorul Tămăduirii – Expo Parc din municipiul Pitești

20apriliecatehezaexpoparc1

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a oganizat o acțiune catehetică la parohia Izvorul Tămăduirii – Expo Parc din municipiul Pitești. Praznicul a început din seara zilei de joi cu slujba vecerniei și sfințirea apei.

Preoții slujitori Grecu Nicolae și Odă Nicolae au susținut o cateheză în care au vorbit despre Praznicul ocrotitor al acestei parohii și despre importanța rugăciunii pe care trebuie să o înălțăm Maicii Domnului pentru a fi ocrotiți și binecuvântați de Dumnezeu.

...: Home Știri și evenimente Cateheză la hramul Parohiei Izvorul Tămăduirii – Expo Parc din municipiul Pitești