Sfinții Împărați Constantin și Elena – apărători ai dreptei credințe, cateheză la parohia Sfânta Vineri din Pitești

18maicatehezasfvineri1

Cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, Eparhia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a desfășurat o activitate catehetică în biserica parohiei Sfânta Vineri din protoieria Pitești, la care au participat elevi de la Școala nr. 5 Nicolae Iorga din localitate.

Părintele slujitor Dinu Vasile Laurențiu a rostit un cuvânt catehetică cu tema: Sfinții Împărați Constantin și Elena – Apărători ai dreptei credințe, în care a subliniat rolul important pe care l-au avut sfinții împărați pentru credința creștină, iar în finalul activității le-a oferit daruri.

18maicatehezasfvineri1
...: Home Știri și evenimente Sfinții Împărați Constantin și Elena – apărători ai dreptei credințe, cateheză la parohia Sfânta Vineri din Pitești