Vizionarea filmelor din cadrul Festivalului-concurs de film cu tematică religioasă ”Lumină din lumină”, ediția a XXIV-a

18maivizionarefilmefestival3

Cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, în Sala Manole a Palatului Arhiepiscopal, a avut loc vizionarea filmelor din cadrul Festivalului-concurs de film cu tematică religioasă ”Lumină din lumină”, ediția a XXIV-a.

Juriul format din: Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Calinic – președinte de onoare, Lucian Ciucu – președintele juriului; Costin Alexandrescu, Radu Oprea, Sorin Mazilescu, Sandu Vasile și preot Ovidiu Vlăsceanu – consilier cultural și comunicații media, au vizionat cele 13 filme înscrise în concurs:

Vineri, 19 mai 2017, de la ora 11.00, în Sala Manole a Palatului Arhiepiscopal, va avea loc premierea Festivalului-concurs cu tematică religioasă ”Lumină din lumină”, ediția a XXIV-a și Expoziția-Concurs Națională de Icoane ”Rugămu-ne Ție” ediția a XIX-a, organizate de Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, în parteneriat cu Consiliul Județean Argeș, Școala Populară de Arte și Meserii din Pitești și Societatea Română de Televiziune.

18maivizionarefilmefestival3

18maivizionarefilmefestival3 18maivizionarefilmefestival3 18maivizionarefilmefestival3 18maivizionarefilmefestival3 18maivizionarefilmefestival3 18maivizionarefilmefestival3 18maivizionarefilmefestival3

...: Home Știri și evenimente Vizionarea filmelor din cadrul Festivalului-concurs de film cu tematică religioasă ”Lumină din lumină”, ediția a XXIV-a