Bucuria darului în parohia Mărăcineni I din protoieria Mioveni

19maisocialmaracineni11

Dă milostenie din cele ce ai și de la niciun sărac să nu-ți întorci fața ta, și atunci nici de la tine nu se va intoarce fața Lui Dumnezeu. Când ai mult dă mai mult; când ai puțin dă mai puțin,  dar nu pregeta sa faci milostenie.  Și iți vei adăuga prin aceasta vistierie bogată pentru zile grele. Că milostenia izbăvește de la moarte și nu te lasă să te cobori în întuneric. (Tobit 4, 7-10)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică, în care preoții slujitori Polovel Marius și Arsene Gheorghiță de la parohia Mărăcineni I din protoieria Mioveni au dăruit alimente pentru cei nevoiași.

...: Home Știri și evenimente Bucuria darului în parohia Mărăcineni I din protoieria Mioveni