Copiii il cauta pe Dumnezeu la biserica Mavrodolu

19maicatehezamavrodolu4

Cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, Eparhia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, desfăsoara permanent activitati catehetice la parohia Mavrodolu din Protoieria Pitești, la care au participat prescolari de la Scoala Gimnaziala,, Marin Preda” din localitate.

Parintele slujitor Sturzeanu Dumitru-Victor a petrecut impreuna cu micutii trei ore in care le-a prezentat cele trei biserici, au spus rugaciuni, au cantat, au invatat care sunt cele mai importante obiecte de cult, dupa care au vizionat un film religios.

19maicatehezamavrodolu4

19maicatehezamavrodolu4 19maicatehezamavrodolu4

...: Home Știri și evenimente Copiii il cauta pe Dumnezeu la biserica Mavrodolu