Cursul festiv la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte din Pitești

19maicursfestiv2

Cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie şi Arte din Piteşti a avut loc cursul festiv al studenţilor specializărilor Teologie Asistenţă Socială şi Artă Sacră, promoţia 2017, în prezența profesorilor, studenților și a invitaților.

Cursul festiv a fost deschis de cuvintele părinţilor profesori, după care PC Pr. lect. univ. dr. Caliopie Ichim a transmis binecuvântarea arhierească a Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeşului şi Muscelului, și un cuvânt de învățătură pentru absolvenți, urmat de cuvântul ţinut de reprezentanţii studenţilor.

 

19maicursfestiv2
...: Home Știri și evenimente Cursul festiv la Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte din Pitești