Bătrâneți liniștite și binecuvântate, Parohia Glavacioc, Protopopiatul Costești

14iuliesocialglavacioc1

Milostivindu-ne de cei sărmani, inima se lasă înduioșată de smerenia și răbdarea năspătuiților, înduioșare ce aduce duh de jertfă. Duhul de jertfă aprinde inima de dragoste, o face sensibilă, nobilă și lesne iertătoare. Astfel alungăm de bunăvoie întunericul din noi, iar Dumnezeu își face mai mult loc în sufletul nostru ca să sădească sămânța de rai după care tânjim mereu.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a dăruit alimente și cuvânt de folos pentru o femeie în vârstă.

...: Home Știri și evenimente Bătrâneți liniștite și binecuvântate, Parohia Glavacioc, Protopopiatul Costești