Masa bucuriei pentru cei fără adăpost, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

14iuliesocialpapucesti21

Nimic nu este mai potrivit pentru cinste pe cât este milostenia! Pentru că cinstirile care vin din bogății și din putere sunt constrângătoare, pe când celelalte cinstiri provin din voința cea bună și din conștiința celor care le prețuiesc. Tocmai de aceea oamenii care le prețuiesc nu vor să le îndepărteze niciodată.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a desfășurat o activitate socială în care părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o persoană fără venituri.

...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei pentru cei fără adăpost, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești