Milostivi față de cei mici, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

14iuliesocialluncacorbului1

Să nu răbdăm să vedem pe Mântuitorul nostru Iisus Hristos aici flămând, ca așa să ne hrănească și El pe noi în Împărăția Luminii. Să-l îmbrăcăm aici, ca să nu ne lase goi de ocrotirea Lui. Dacă Îl primim aici în casele noastre, ne va pregăti acolo multe locuri de ședere. Dacă Îl vizităm când este bolnav și El degrabă ne va elibera din bolile noastre. Dacă Îl primim ca străin, nu ne va înstrăina din Împărăția Cerurilor, ci ne va face părtași viețuirii cerești.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu de la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, a dăruit alimente și dulciuri pentru un copil.

 

...: Home Știri și evenimente Milostivi față de cei mici, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești