Zâmbet în suflet de copil, PAROHIA SF. VINERI – Protoieria Pitești

17iuliesocialsfvineri1

Milostenia este gura noastră de aer duhovnicesc și fără ea ne-am sufoca definitiv în patimi. Când facem o pomană cu cel nevoiaș, inimile ni se fac ușoare și căpătăm iarăși îndrăzneală în rugăciune. Când miluim pe cel sărman, dispar gândurile sălbatice din noi și simțim că suntem din nou ai lui Dumnezeu.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Dinu Vasile Laurențiu de la parohia Sfânta Vineri din municipiul Pitești, a dăruit un calculator, dulciuri, cărți de rugăciune și iconițe pentru un copil.

...: Home Știri și evenimente Zâmbet în suflet de copil, PAROHIA SF. VINERI – Protoieria Pitești