Activitățile de vară pentru copiii de la parohia Mavrodolu

17iulieactivmavrodolu1

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, desfășoară în vacanța de vară, diferite activități cultural-educative pentru tinerii din parohia Mavrodolu, protoieria Pitești.

În fiecare zi de joi între orele 16:30-19:30 copiii din grupa de cateheză participă la diverse activități în cadrul bisericii. Învață poezii,cântece, povești, vizionează filme, joacă șah și încheie activitățile cu rugăciunile de seară alături de ceilalți credincioși. Supravegheați de către preotul Sturzeanu Dumitru-Victor și de cadrele didactice Balcan Crenguța, Moloci Livia și Sturzeanu Daniela micuții impresionează prin modul în care îmbină copilaria cu maturitatea în relația lor cu Biserica și cu Dumnezeu.

 

17iulieactivmavrodolu1

17iulieactivmavrodolu1 17iulieactivmavrodolu1 17iulieactivmavrodolu1

...: Home Știri și evenimente Activitățile de vară pentru copiii de la parohia Mavrodolu