Rugăciune pentru bătrâni - parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

12augustactivrucarjos2

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social Filantropic și de Misiune, desfășoară diferite activități pastoral misionare, în parohiile din cuprinsul eparhiei,  cu precădere în așezămintele sociale unde sunt instituționalizați bătrâni singuri și copii proveniți din familii defavorizate.   

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a vizitat pe bătrânii de la Centrul medico-social din Rucăr și a adus mângâiere în sufletele lor prin Sfânta Taină a Spovedaniei și a Sfintei Împărtășanii, cu prilejul Sfântului Post al Adormirii Maicii Domnului.  

12augustactivrucarjos2

12augustactivrucarjos2

...: Home Știri și evenimente Rugăciune pentru bătrâni - parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel