Daruri pentru cei lipsiți, parohia Sfântul Pantelimon – Pitești

9octombriesocialsfpantelimon1

Mila lui Dumnezeu, îndreptată prin mila omului, spre altul, e îndreptată și spre el însuși. Din mila lui, curge mila lui Dumnezeu și spre altul și spre sine, căci ochii Domnului văd oriunde, peste tot pământul, pentru ca să sprijine pe cei care sunt cu inima lor întreagă la El.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Muscelului a desfășurat o acțiune socială în care preoții slujitori de la parohia Sfântul Pantelimon din municipiul Pitești, au dăruit hrană caldă pentru persoane nevoiașe, și haine pentru o familie cu mulți copii.

...: Home Știri și evenimente Daruri pentru cei lipsiți, parohia Sfântul Pantelimon – Pitești