Zâmbet în suflete de copii, parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel

9octombriesocialfundeni2

Durerea preschimbă sufletul omului, îl face sensibil și astfel primește să asculte cuvântul lui Dumnezeu. Așadar, când durerea face pregătirea și se apropie de un om al lui Dumnezeu, ajută la mântuirea lui. Să cerem de la Dumnezeu să ne dea duh de iubire, căci cel care are iubire știe cum să miluiască.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul copiilor de la Valea Plopului. Credincioșii parohiei Fundeni din protoieria Câmpulung Muscel, coordonați de părintele slujitor Ciprian Dragomir, au dus cărămidă și materiale de amenajări, necesare la construirea Centrului pentru Născuți și Nenăscuți.

 

9octombriesocialfundeni2
...: Home Știri și evenimente Zâmbet în suflete de copii, parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel