Micii grădinari în vizită la biserica Mavrodolu

9octombriecatehezamavrodolu1

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare a desfășurat o activitate catehetică adresata copiilor.

Ca răspuns la invitația preoților, doamnele educatoare Dragomir M. și Radu Istrate N. de la Grădinița cu program prelungit ,,Casuța Poveștilor” au adus copilașii în Casa Domnului pentru rugăciune și pentru o scurtă lecție catehetică. Preotul slujitor Sturzeanu Dumitru Victor i-a întâmpinat, le-a prezentat biserica si le-a vorbit despre icoanele ce impodobesc locașul sfânt. La final, copiii au primit mici daruri.

Această întâlnire face parte din parteneriatul încheiat între Biserica Mavrodolu și Inspectoratul Școlar Argeș.

9octombriecatehezamavrodolu1
...: Home Știri și evenimente Micii grădinari în vizită la biserica Mavrodolu