Culorile toamnei la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș

11octombriecatehezagrad1

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ şi Activități cu Tineretul - Biroul de Cateheză a participat la o activitate de creație plastică la G.P.P. O lume minunată - G.P.N. nr. 1-structură din municipiul Curtea de Argeș.

Copiii, coordonați de doamna profesoară Doina-Vasilica Mateescu au pictat și au desenat planșe simbolizând un tablou în culorile vii ale toamnei.

La manifestare au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus cuvântul de binecuvântare din partea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.  

La final s-a organizat o mică expoziție.

11octombriecatehezagrad1

11octombriecatehezagrad1

...: Home Știri și evenimente Culorile toamnei la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș