Bătrâneți binecuvântate, Parohia Turculești, protoieria Topoloveni

11octombriesocialturculesti2

Faptele de milostenie trebuie să fie făcute din inimă. Numai așa sunt plăcute Domnului. Mântuitorul ne învață că prin faptele de milostenie îl întâlnim pe Dumnezeu Însuși: ”Adevărat zic vouă: Întrucât ați făcut unuia dintr-acești frați ai Mei prea mici, Mie Mi-ați făcut.”

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic a desfășurat o activitate filantropică, în care părintele slujitor Bologea Vasile Cosmin de la parohia Turculești, protoieria Topoloveni, a dăruit alimente și dulciuri pentru bătrânii de la Azilul din Călinești.

11octombriesocialturculesti2

11octombriesocialturculesti2

...: Home Știri și evenimente Bătrâneți binecuvântate, Parohia Turculești, protoieria Topoloveni