Ajutor la domiciliu – Parohia Sf. Impărati Constantin și Elena, Protoieria Curtea de Argeș

11octombriesocialivancea21

Numeroase sunt suferințele pe care le îndură oamenii cât trăiesc. Unii sunt bolnavi, alții se află în mari lipsuri, neavând cu ce se hrăni sau cu ce se îmbrăca. Unii semeni sunt părăsiți, uitați, fără rude care să-i îngrijească, fără prieteni care să-i mângâie. În situații de felul acesta, noi, creștinii, suntem datori să le răspundem cu un sentiment de milă și cu fapte de întrajutorare. Să nu trecem nepăsători pe lângă necazul aproapelului și să răspundem cu milă.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o familie cu mulți copii.

 

...: Home Știri și evenimente Ajutor la domiciliu – Parohia Sf. Impărati Constantin și Elena, Protoieria Curtea de Argeș