150 de copii au participat la cateheza despre Cuvioasa Parascheva

11octombriecatehezapriboieni6

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a organizat o activitate catehetică în parteneriat cu școlile generale Constantin Rădulescu Codin și din localitatea Boțești, cu implicarea parohiilor Turculești, Priboieni de Jos, Priboieni de Sus, Beleți, Dobreștii de Sus și Țigănești din protoieria Topoloveni.

Tema evenimentului a fost: Pe urmele cinstirii Sfinților: Cuvioasa Parascheva. În cadrul manifestării, elevii, însoțiți de cadrele didactice, au recitat poezii și au cântat pricesne, duă care preoții slujitori le-au vorbit despre viața și minunile Sfintei Cuvioase Parascheva.

11octombriecatehezapriboieni6

11octombriecatehezapriboieni6 11octombriecatehezapriboieni6 11octombriecatehezapriboieni6 11octombriecatehezapriboieni6

...: Home Știri și evenimente 150 de copii au participat la cateheza despre Cuvioasa Parascheva