Manuale de Religie pentru elevii de la Școala nr. 10 din Pitești

13noiembriemanualeexpoparc2

Educația în viața unui om are un rol foarte important, educația dezvoltă nenumărate laturi senzitive, emoționale, cât și laturi pragmatice de viață. Educația ca definiție este un fenomen social care reprezintă transmiterea de date și trăiri existențiale, a generalităților despre cultură și societate.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a desfășurat o activitate în biserica parohiei Izvorul Tămăduirii, protoieria Pitești, în care preoții slujitori Grecu Nicolae și Odă Nicolae au dăruit manuale de Religie, fructe și dulciuri elevilor de la Școala nr. 10 din localitate.

13noiembriemanualeexpoparc2
...: Home Știri și evenimente Manuale de Religie pentru elevii de la Școala nr. 10 din Pitești