Masa bucuriei, parohia Enculești, protoieria Mioveni

13noiembriesocialenculesti1

Înmulțirea înțeleaptă a talanților înseamnă fructificarea chibzuită, utilă și benefică a darurilor cu care ne-a binecuvântat Dumnezeu și acest fapt constituie temelia progresului moral, social și cultural și un izvor nesecat de fericire. Aceasta este și menirea noastră de oameni și de creștini. Toți, fiecare în pare, suntem datori să ne străduim, după puterile noastre, să smulgem neghina egoismului și a răutății și să cultivăm în loc binele, înmulțind dragostea, pacea și fericirea pe pământ, iar milostenia să ne lumineze viața.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Olteanu Ionel de la parohia Enculești, protoieria Mioveni, a dăruit hrană caldă copiilor de la Centrul de Plasament Valea-Mare din orașul Ștefănești.

...: Home Știri și evenimente Masa bucuriei, parohia Enculești, protoieria Mioveni